خبرنگاران تونل ریزش کرده معدن طزره دامغان غیرفعال شد

به گزارش وبلاگ بهبهانی، سمنان- خبرنگاران- رییس اداره صنعت، معدن و تجارت دامغان گفت: ریزش آوار و فوت 2 کارگر در تونل 42 معدن زغال سنگ طزره دامغان سبب تعطیلی تونل تا زمان ارائه گزارش دقیق حادثه شد.

خبرنگاران تونل ریزش کرده معدن طزره دامغان غیرفعال شد

حمید صالحی روز جمعه در گفت و گو با وبلاگ بهبهانی، اضافه کرد: بلافاصله پس از اتمام عملیات امداد و نجات و کشف پیکر بی جان کارگران، کلیه فعالیت های استخراج در تونل 42 تا زمان مشخص تکلیف قطعی شرایط آن، تعطیل شد.

وی ادامه داد: با هماهنگی دادستان دامغان و معاون معدنی و مدیر ایمنی شرکت البرز شرقی، تونل ریزش کرده تا زمان مشخص تکلیف و ارزیابی قطعی شرایط معدن به طور کامل تعطیل است.

صالحی گفت: بررسی و شناسایی عوامل اصلی دخیل در وقوع حادثه، توسط بازرسان اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام می شود که در این زمینه بازرسان اداره صنعت، معدن و تجارت نیز حضور دارند.

وی اضافه کرد: برای دستگاه قضایی و مراجع ذی صلاح، نظر کارشناسی و جمع بندی نهایی بازرس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ملاک اصلی شناسایی علت دقیق حادثه است.

صالحی اعلام کرد: از زمان وقوع حادثه ریزش در تونل تا زمان کشف 2 پیکر معدنکاران، تمام تلاش گروه امداد و نجات و بازرسان، نجات این 2 نفر بود و در طی 6 روز عملیات نیز بازرسان مربوطه از نزدیک فرایند آواربرداری را زیرنظر داشتند.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت دامغان گفت: پس از تکمیل پفراینده و شناسایی علت یا علل حادثه، تونل 42 معدن طزره با تصمیم گروه ایمنی شرکت معادن زغال سنگ البرز شرقی بازگشایی می شود.

به گزارش وبلاگ بهبهانی، حادثه معدن زغال سنگ در حدود ساعت 12 ظهر روز شنبه 11 اردیبهشت در تونل شماره 42 معدن بزرگ طزره از معادن چهارگانه شرکت زغال سنگ البرز شرقی در کارگاه استخراج k 13 پیشرو، هنگام استخراج و به دلیل ریزش ناگهانی سقف کارگاه رخ داد که در این حادثه 2 کارگر پیمانکاری شرکت به نام های میلاد روشنائی و سید اصغر افضلی دچار حادثه و محبوس شدند.

شامگاه پنجشنبه 16 اردیبهشت پس از حدود 130 ساعت، پیکر بی جان این 2 معدنچی از زیر آوار خارج شد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران تونل ریزش کرده معدن طزره دامغان غیرفعال شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تونل ریزش کرده معدن طزره دامغان غیرفعال شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید