خبرنگاران شهرداری تهران گزارش بدهی دولت را به شورا ارائه کند

به گزارش وبلاگ بهبهانی، تهران - خبرنگاران- رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم ارائه گزارش بدهی های قطعی دولت به شهرداری تا پایان سال گذشته توسط شهرداری تهران به شورای شهر تأکید کرد.

خبرنگاران شهرداری تهران گزارش بدهی دولت را به شورا ارائه کند

به گزارش وبلاگ بهبهانی؛ مرتضی الویری روز سه شنبه در دویست و پانزدهمین جلسه شورا اظهارداشت: تخصیص بهینه منابع و ساماندهی بدهی ها و تعهدات اقتصادی شهرداری تهران یکی از مقولات کلیدی است که در برنامه سوم به تصویب رسیده است.

وی گفت: بر اساس ماده 27 قانون برنامه سوم، شهرداری موظف است برای دستیابی به تخصیص بهینه منابع و حل و فصل بدهی ها و تعهدات اقتصادی خود چهار اقدام تعیین را انجام دهد.

الویری اضافه نمود: شناسایی و اولویت بندی علل و عوامل طولانی شدن زمان اجرای پروژه ها، تعیین و تکلیف و اولویت بندی پروژه ها با رویکرد بهره وری اقتصادی، ممیزی املاک و سازماندهی دارایی های شهرداری و پیگیری مطالبات شهرداری از دولت و بخش عمومی و خصوصی اقداماتی است که شهرداری باید انجام دهد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: یکی از موارد پیگیری مطالبات شهرداری مطالبات از دولت است.

به گفته وی، شهرداری تهران حدود 15 هزار میلیارد تومان از دولت مطالبه دارد.

وی گفت: شهرداری موظف است در خاتمه اردیبهشت ماه هر سال میزان بدهی های قطعی دولت به شهرداری را تا خاتمه سال قبل اعلام و میزان بدهی تسویه شده سال گذشته و برنامه تسویه مطالبات در سال جاری را در قالب گزارشی به صورت عمومی منتشر کند.

وی با بیان تذکری به شهرداری تهران گفت: متأسفانه تا به امروز در این زمینه گزارشی دریافت نکرده ایم.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران شهرداری تهران گزارش بدهی دولت را به شورا ارائه کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شهرداری تهران گزارش بدهی دولت را به شورا ارائه کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید