گفتار هم به زودی ترجمه می گردد

به گزارش وبلاگ بهبهانی، مترجم گوگل به زودی قادر خواهد بود گفتار را به صورت زنده به نوشتار تبدیل نموده و همزمان ترجمه کند.

گفتار هم به زودی ترجمه می گردد

به گزارش وبلاگ بهبهانی از فارس، طبق اعلام شرکت گوگل، مترجم گوگل به زودی قادر خواهد بود گفتار را به صورت زنده به نوشتار تبدیل نموده و همزمان ترجمه کند.

این شرکت که از آن به عنوان غول فناوری یاد می گردد، ویژگی های آینده را در رویدادی در سانفرانسیسکو نشان داده که در آن بعضی از پروژه های هوش مصنوعی خود را به نمایش گذاشته است.

گوگل قبلاً یک اپلیکیشن موبایلی مترجم معرفی نموده بود، اما این مترجم تنها برای مکالمات و جملات کوتاه بین دو نفر طراحی شده بود در حالی که این ویژگی جدید برای گفتارهای بلند و سخنرانی ها طراحی شده است.

به گفته کارشناسان فناوری، این ویژگی پس از راه اندازی به اتصال به اینترنت احتیاج خواهد داشت، ترجمه سخنرانی روی سرورهای گوگل و نه در دستگاه های کاربران انجام خواهد شد و فقط با صدای زنده ضبط شده به وسیله بلندگوی تلفن کار خواهد نمود.

ویژگی جدید گوگل دائماً کلمات را ارزیابی می نماید، ترجمه ها را بر اساس متن تغییر می دهد و همانطور که ادامه می یابد، ترجمه را اصلاح می نماید.

منبع: جام جم آنلاین

به "گفتار هم به زودی ترجمه می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفتار هم به زودی ترجمه می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید