خبرنگاران 150 مدرسه روستایی استان سمنان به شبکه ملی اطلاعات متصل شد

به گزارش وبلاگ بهبهانی، سمنان- خبرنگاران- مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان گفت: طرح هوشمندسازی مدارس روستایی با استفاده از فناوری ADSL و همکاری شرکت مخابرات منطقه سمنان اجرا و 150 مدرسه روستایی استان به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت متصل شد.

خبرنگاران 150 مدرسه روستایی استان سمنان به شبکه ملی اطلاعات متصل شد

سید یاسر حسن پور عصر شنبه به رسانه ها اعلام کرد: این طرح با توجه به بند دو ماده شصت و هفت برنامه ششم مبنی بر توسعه زیرساختهای خدمات الکترونیکی در مناطق محروم و روستایی و همچنین تفاهم نامه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با وزارت آموزش و پرورش به منظور افزایش ضریب نفوذ اتصال اجرا شد.

وی اعلام نمود: اتصال 150 مدرسه روستایی استان گامی مهم در جهت کاهش شکاف دیجیتالی در مناطق محروم استان است.

حسن پور با بیان اینکه ارائه سرویس های مورد احتیاج بقیه مدارس روستایی که قابلیت اتصال با فناوری ADSL را ندارند براساس برنامه زمان بندی شده و به وسیله ظرفیت اپراتورهای همراه انجام خواهد شد اضافه کرد: این طرح تا خاتمه مرداد 99 ادامه خواهد داشت.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، برنامه هوشمندسازی مدارس را یکی از مهم ترین برنامه ها جهت تحقق دولت الکترونیک دانست و گفت: کاهش شکاف دیجیتالی و بهبود بسترهای ارتباطی درمناطق کمتر توسعه یافته روستایی در اولویت برنامه های وزارتخانه و این اداره کل در استان واقع شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 150 مدرسه روستایی استان سمنان به شبکه ملی اطلاعات متصل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 150 مدرسه روستایی استان سمنان به شبکه ملی اطلاعات متصل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید